Week-end alb-negru

În acest week-end, sportivii și echipele Clubului Sportul Studențesc iau parte la următoarele activități:

– hochei pe gheață, Campionatul Național, Steaua – Sportul Studențesc, Patinoarul Olimpic Brașov, 14 și 15 octombrie, orele 18.30, respectiv 11.30;

– rugby, Sportul Studențesc – CSM Sibiu, Tei, 14 octombrie, ora 14.00;

– dans sportiv, Cupa României, Sebeș, 13-15 octombrie.

Mult succes!

 

Victorie senzațională a poloiștilor

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc a debutat în Superligă cu o victorie senzațională, în etapa dublă susținută pe terenul celor de la CSM Digi Oradea. Studenții au câștigat al doilea meci cu scorul de 5-4 (1-2, 1-0, 1-1, 2-1), după o dublă a croatului Jerkovic. Stângaciul nostru a marcat în total 3 goluri în meci, întorcând jocul de la 3-4 la 5-4. Golul decisiv el l-a reușit din aruncare de penalitate. Celelalte goluri ale studenților au fost înscrise de către Andrei Crețu.

În primul meci, echipa bihoreană s-a impus cu scorul de 7-5.

Iată lotul echipei Corona Sportul Studențesc: David Dochian, Alexandru Albu, Vlad Georgescu, David Bota, Andrei Drăghici, Alexandru Pantazi, Blagoje Ivovic, Adrian Vlăsceanu, Andrei Crețu, Nicolae Oanță, Domagoj Jacinovic, Josip Jerkovic, Șerban Abrudan, Raimond Jigănea și Andrei Buda. Antrenor: Aurelian Georgescu.

Felicitări! 

Poloiștii debutează în Superligă

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc debutează în Superligă, ediția 2017-2018.  Formația noastră va juca în perioada 6-7 octombrie, în deplasare, într-o etapă dublă, la Bazinul Olimpic din Oradea, contra vicecampioanei en-titre CSM Digi Oradea.

Jocurile vor avea loc la ora 20.00, respectiv 19.00.

Mult succes!

Medalie de bronz la tenis

Echipa feminină de tenis a Clubului Sportul Studențesc a cucerit medalia de bronz la Campionatul Național pe echipe, competiție care a avut loc la Centrul Național de Tenis din București.

Formația noastră, pregătită de către antrenorul Vasile Novăceanu, a ajuns în turneul final patrulater unde s-a impus în partida cu CSM București, scor 5-2. Alb-negrii au cedat în fața celor de la Dinamo, cu 5-2, respectiv Steaua, 7-0.

Formația noastră a cucerit medalia de bronz. Componența a fost următoarea: Ioana Gașpar, Teodora Stîngă, Cristina Băjescu, Ioana Toanchină și Bianca Mihăilescu.

La Campionatele Naționale Individuale, Ioana Toanchină a participat la probele de simplu și dublu, însă fără rezultate spectaculoase.

Felicitări!

 

Hocheiștii au jucat cu Progym Gheorghieni

Echipa de hochei pe gheață a Clubului Sportul Studențesc a susținut două partide în cadrul campionatului național, la Gheorghieni, în compania echipei locale Progym.

Meciurile au fost contabilizate ca fiind organizate de noi. Harghitenii s-au impus în ambele situații, cu scorurile de 20-0, respectiv 22-0.

Sportul Studențesc a disputat deja patru partide înregistrând tot atâtea eșecuri, în actuala ediție a Campionatului Național de Seniori.