Hello world!
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
Echipa feminină de baschet U16 a Clubului Sportul Studențesc a participat, în acest week-end, la cel de-al doilea turneu al seriei preliminare din Campionatul Național. La Sala Tomis din Constanța, formația noastră a înregistrat următoarele rezultate:
– 63-62 cu ACS Champions București;
– 41-24 cu ACS MC Ball Mangalia;
– 58-27 cu BBB Raptors București;
– 55-46 cu CSS 1 Constanța;
– 41-82 cu CS Olimpia București.
Formația noastră a terminat turneul pe locul secund, cu 9 puncte, iar în clasamentul general studentele se situează pe locul al treilea, cu 17 puncte. Primul obiectiv stabilit pentru această echipă este calificarea în turneul semifinal.
Osatura lotului U16 a jucat, anterior, și în Liga I la senioare, pierzând în deplasare cu CS Agronomia București, scor 86-25.
Mult succes mai departe!
Echipa de hochei pe gheață Sportul Studențesc a disputat, în acest week-end, două meciuri cu Steaua, în deplasare, la Patinoarul Olimpic din Brașov.
Formația noastră a pierdut ambele dispute, cu 14-3, respectiv 17-1.
Sportul Studențesc ocupă locul 6 în clasament, dar, în pofida tuturor dificultăților, nu vom abandona lupta, iar secția de hochei pe gheață a Clubului Sportul Studențesc, una de tradiție altfel, va merge mai departe!
Echipa de polo pe apă Corona Sportul Studențesc a susținut două partide în Superliga Națională, în compania alte echipe studențești, Poli Cluj. Formația noastră și-a dovedit din plin superioritatea și s-a impus în ambele jocuri, cu rezultate categorice. În primul joc am învins cu 18-2 (6-0, 4-0, 3-1, 5-1), după care, în revanșă, caschetele noastre s-au impus cu 16-6 (5-1, 3-1, 2-1, 6-3).
Grație acestor succese, cu o etapă înainte de încheierea turului, Corona Sportul Studențesc ocupă locul 3 în clasament, cu 24 de puncte.
Meciurile împotriva clujenilor au avut loc la Bazinul din Brașov.
Cu ocazia Zilei Naționale a României, Clubul Sportul Studențesc București urează tuturor românilor un sincer și călduros ”La Mulți Ani!”
Culorile alb-negre au serbat deja Centenarul pentru care, anul viitor, suntem pregătiți, atunci când se vor împlini 100 de ani de la Marea Unire!
Hai Sportul Studențesc, instituție sportivă etalon a României!