Succese ale baschetbalistelor

Echipa feminină de baschet U16 a Clubului Sportul Studențesc a participat, în acest week-end, la cel de-al doilea turneu al seriei preliminare din Campionatul Național. La Sala Tomis din Constanța, formația noastră a înregistrat următoarele rezultate:

– 63-62 cu ACS Champions București;

– 41-24 cu ACS MC Ball Mangalia;

– 58-27 cu BBB Raptors București;

– 55-46 cu CSS 1 Constanța;

– 41-82 cu CS Olimpia București.

Formația noastră a terminat turneul pe locul secund, cu 9 puncte, iar în clasamentul general studentele se situează pe locul al treilea, cu 17 puncte. Primul obiectiv stabilit pentru această echipă este calificarea în turneul semifinal.

Osatura lotului U16 a jucat, anterior, și în Liga I la senioare, pierzând în deplasare cu CS Agronomia București, scor 86-25.

Mult succes mai departe!

Sportul Studențesc a disputat două meciuri cu Steaua

Echipa de hochei pe gheață Sportul Studențesc a disputat, în acest week-end, două meciuri cu Steaua, în deplasare, la Patinoarul Olimpic din Brașov.

Formația noastră a pierdut ambele dispute, cu 14-3, respectiv 17-1.

Sportul Studențesc ocupă locul 6 în clasament, dar, în pofida tuturor dificultăților, nu vom abandona lupta, iar secția de hochei pe gheață a Clubului Sportul Studențesc, una de tradiție altfel, va merge mai departe!

Poloiștii încă două victorii

Echipa de polo pe apă Corona Sportul Studențesc a susținut două partide în Superliga Națională, în compania alte echipe studențești, Poli Cluj. Formația noastră și-a dovedit din plin superioritatea și s-a impus în ambele jocuri, cu rezultate categorice. În primul joc am învins cu 18-2 (6-0, 4-0, 3-1, 5-1), după care, în revanșă, caschetele noastre s-au impus cu 16-6 (5-1, 3-1, 2-1, 6-3).

Grație acestor succese, cu o etapă înainte de încheierea turului, Corona Sportul Studențesc ocupă locul 3 în clasament, cu 24 de puncte.

Meciurile împotriva clujenilor au avut loc la Bazinul din Brașov.

La Mulți Ani România!

Cu ocazia Zilei Naționale a României, Clubul Sportul Studențesc București urează tuturor românilor un sincer și călduros ”La Mulți Ani!”

Culorile alb-negre au serbat deja Centenarul pentru care, anul viitor, suntem pregătiți, atunci când se vor împlini 100 de ani de la Marea Unire!

Hai Sportul Studențesc, instituție sportivă etalon a României!