de Contescu Teodor | feb. 5, 2018 | Stiri
Echipa de hochei pe gheață Sportul Studențesc a avut o prestație onorabilă în dubla susținută contra celor de la Steaua București, la Brașov, în cadrul Campionatului Național. Formația noastră a pierdut cu scorurile de 10-3 și 17-2.
Din sezonul regulat, studenții mai au de susținut o dublă cu Progym Gheorghieni, după care vor aborda seria pentru locurile 5-6, cu Steaua București sau CSM Dunărea Galați, în funcție de ultimele rezultate care se vor înregistra.
Felicitări pentru abnegație!
de Contescu Teodor | feb. 4, 2018 | Stiri
Echipa de polo pe apă Corona Sportul Studențesc a susținut o dublă în Superliga Națională, în deplasare, cu Rapid București, la Bazinul ”Tolea Grințescu – Floreasca” din București.
Studenții s-au impus în ambele întâlniri, scorurile înregistrate fiind 13-6 (2-1, 5-2, 2-2, 4-1), respectiv 9-5 (3-3, 0-1, 3-1, 3-0).
Corona Sportul Studențesc are, în urma succeselor cu feroviarii, un total de 45 de puncte și ocupă locul secund în clasament.
Felicitări!
de Contescu Teodor | ian. 31, 2018 | Stiri
În perioada 2-a februarie, la Soci, în Rusia, vor avea loc Campionatele Europene de karate pentru juniori, cadeți și tineret U21. Din lotul național al României, care se va deplasa la malul Mării Negre, fac parte și trei karateka legitimați la Clubul Sportul Studențesc. Aceștia sunt Andrei Ghinea, Andreea Gună și Daniel Santioneanu.
În delegație, în calitate de antrenor, se află și Adi Ghinea, tehnicianul care se preocupă de secția de specialitate la Sportul Studențesc.
Mult succes!
de Contescu Teodor | ian. 29, 2018 | Baschet, Stiri
Echipa feminină de baschet senioare a Clubului Sportul Studențesc a susținut, în acest week-end, două meciuri oficiale, ambele considerate pe teren propriu, la Sala ”Agronomia” din București. În primul joc, alb-negrele au cedat cu scorul de 92-35 în fața celor de la CS Agronomia București.
După aceea, studentele au fost învinse cu 102-31 de către Rapid București.
Echipa noastră se bazează pe o osatură alcătuită din jucătoare tinere, aflate la vârsta junioratului. Jocurile au contat pentru grupa semifinală a Ligii I.
Mult succes mai departe!
de Contescu Teodor | ian. 29, 2018 | Stiri
Echipa de hochei pe gheață a Clubului Sportul Studențesc a disputat o dublă partidă în compania celor de la ASC Corona Brașov, pe Patinoarul Olimpic din Brașov, în Campionatul Național de Seniori.
Studenții au patinat foarte bine și au jucat onorabil ținând cont de starea actuală a secției și a infrastructurii specifice. Hocheiștii noștri au fost învinși cu 10-3 respectiv 12-3 în revanșă, însă performanța de a înscrie 6 oluri unei echipe redutabile, este una de subliniat.
Mult succes mai departe!