de Contescu Teodor | mai 22, 2017 | Stiri
Echipa masculină de polo Corona Sportul Studențesc continuă cursa pentru obținerea unei medalii de bronz în Superligă. Poloiștii noștri, antrenați de Aurelian Georgescu, au pierdut meciul 3, disputat la Brașov cu Dinamo, cu scorul de 12-6. Ei s-au revanșat însă în partida a patra, învingând cu un categoric 9-3.
Partida decisivă va avea loc marți, 23 mai, cu începere de la ora 11.00, la Bazinul Dinamo din București. Scorul este, în acest moment, egal 2-2.
Mult succes!
de Contescu Teodor | mai 19, 2017 | Stiri
Echipa de polo Corona Sportul Studențesc susține, în acest week-end, două partide în finala mică a Superligii Naționale. Cele două confruntări vor avea loc la Bazinul Olimpic Brașov, sâmbătă 20 mai, respectiv duminică 21 mai, ambele cu începere de la ora 11.00.
Scorul general, în această finală pentru bronz, este 1-1, după confruntările din Bazinul Dinamo.
de Contescu Teodor | mai 15, 2017 | Stiri
Echipa masculină de polo Corona Sportul Studențesc se află la egalitate în finala mică a Superligii Naționale, după primele două meciuri, care au avut loc la Bazinul Dinamo din București.
În primul joc, Dinamo s-a impus cu scorul de 9-8. În cea de-a doua confruntare, formația noastră a câștigat la aruncările de departajare. Scorul în timpul regulamentar de joc a fost egal, 9-9, iar la loteria penalty-urilor. Scorul general al finalei mici este, în acest moment, egal 1-1.
Meciurile 3 și 4 vor avea loc în week-end. Bătălia pentru bronz se dispută după sistemul trei din cinci.
foto: csdinamo.eu
de Contescu Teodor | mai 12, 2017 | Stiri
Agenda competițională a Clubului Sportul Studențesc include, în acest week-end, competiții importante de nivel național.
Echipa de polo pe apă Corona Sportul Studențesc susține primele meciuri ale finalei mici din Superliga Națională, la Bazinul Dinamo din București, împotriva celor de la Dinamo. Partidele au loc pe 13 și 14 mai, cu începere de la ora 11.00. Finala mică se dispută după sistemul 3 din 5.
La baza sportivă a CSTA București, în perioada 12-14 mai, are loc Campionatul Național de automodele captive, la juniori și seniori. Secția de modelism a Clubului Sportul Studențesc va onora cu prezența această competiție care pune în valoare creativitatea sportivilor, care folosesc cele mai vechi machete din domeniul modelismului.
De asemenea, echipele noastre de baschet au meciuri în campionatele municipale.
Mult succes tuturor!
de Contescu Teodor | mai 9, 2017 | Stiri
Echipa de rugby a Clubului Sportul Studențesc a pierdut partida derby din Divizia A, contra celor de la Grivița, cu scorul de 36-14.
Meciul a avut loc în Complexul Studențesc Tei. Rezultatul, cel puțin din perspectiva noastră, contează mai puțin. Clubul Sportul Studențesc are datoria de onoare, ca și Grivița de altfel, de a nu lăsa să dispară două embleme ovale românești.
Indiferent de rezultatele actuale, sperăm că tradiția va merge mai departe și, la un moment dat, soarele va răsări și pe strada noastră.