de Contescu Teodor | iun. 23, 2017 | Baschet, Stiri
Echipele de babybaschet ale Clubului Sportul Studențesc au încheiat meciurile din faza grupelor, de la Liga Națională care are loc la Mangalia, în aceste zile.
A doua formație a noastră va evolua în tabloul pentru locurile 33-38, cu ACS Eko Sighet Sighetu Marmației, în timp ce prima formație ne va reprezenta în grupa pentru locurile 9-16, în primul tur urmând să joace cu AS BC Valbon Arad.
Mult succes!
de Contescu Teodor | iun. 21, 2017 | Stiri
CAMPIONATUL EUROPEAN SCOLAR de badminton, ediția 2017, organizat in localitatea Clermont-Ferrand (Franta) s-a incheiat.
Selectionata nationala a României, formata din Carina Balasa, Alexandra… Chiosa, Denisa Stemate, Teodor Cioroboiu, Petre Comaneanu, Bogdan Stoica, condusi de prof. Iordan Ionica, a reusit performanta deosebita de a castiga medalia de argint.
Dintre cei menționați, Teodor Cioroboiu este legitimat la Clubul Sportul Studențesc, la echipa U15. El, alături de colegii din lotul național școlar, a vizitat campusul universitar din Clermont-Ferrand, renumit în toată lumea. Participarea la competiția din Franța a adus beneficii pe plan sportiv, dar și educativ, celor prezenți.
de Contescu Teodor | iun. 21, 2017 | Baschet, Stiri
Liga Națională de Babybaschet de la Mangalia a continuat cu o înfrângere a echipei feminine Sportul Studențesc București, care s-a văzut învinsă cu scorul de 27-23 în fața celor de la LPS Alba Iulia. Echipa a doua a clubului a pierdut cu 20-4 meciul cu BC Lions Craiova.
Sportul Studențesc 1 joacă azi cu Crișul Rookies Oradea, iar Sportul Studențesc 2 întâlnește pe CSS Al. Ceaușianu Reghin.
de Contescu Teodor | iun. 20, 2017 | Baschet, Stiri
Echipele feminine ale Clubului Sportul Studențesc au debutat cu bine în turneul final al Ligii Naționale de Babybaschet, care se dispută la Mangalia.
În prima zi, echipa Sportul Studențesc 1 s-a impus în fața celor de la Phoenix Galați cu 22-8, iar a doua formație a noastră a cedat cu 36-10 meciul cu CSS Sf. Gheorghe. A doua zi a însemnat o nouă victorie pentru echipa principală, 25-6 cu CSS 4 București, pentru echipa principală, în timp ce garnitura secundă a cedat cu 22-3 meciul cu CS U-BT Cluj.
Sesiunea a treia propune meciuri tari pentru babymâțe. Sportul Studențesc 1 întâlnește LPS Alba Iulia, în timp ce Sportul Studențesc 2 va da piept cu ACS BC Lions Craiova.
Mult succes!
de Contescu Teodor | iun. 19, 2017 | Stiri
Echipa națională de polo pe apă a României a ocupat ultimul loc la Tbilisi Cup, competiție amicală care a avut loc la Tbilisi, în Georgia.
Rezultatele înregistrate de poloiștii noștri au fost următoarele: 10-12 cu Japonia, 10-13 cu Georgia și 9-9 cu Kazakhstan.
Cu un singur punct acumulat din trei partide, golaveraj 29-34, formația noastră s-a situat pe ultimul loc al competiției de verificare.
Din lotul României a făcut parte și Nicolae Oanță, jucător legitimat la Corona Sportul Studențesc.