Deplasare la Oradea pentru poloiști

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc va debuta în semifinalele Superligii Naționale de polo pe apă, în zilele de 13 și 14 aprilie. Formația noastră se va deplasa la Oradea unde, la Bazinul Olimpic ”Ioan Alexandrescu” va susține primele două meciuri din seria semifinală, contra puternicei CSM Digi din localitate.

Seria se dispută după sistemul cel mai bun din 5 meciuri, iar în caz de egalitate la finele unei partide, se execută aruncări de departajare pentru stabilirea echipei învingătoare.

Jocul din 13 aprilie are ca ora de start 19.00, în timp ce al doilea meci, programat în 14 aprilie, va începe la ora 12.00.

Meciurile 3 și 4, au loc la Brașov.

În cealaltă semifinală a Superligii se întâlnesc Steaua și Dinamo.
Mult succes!

Poloiștii au încheiat pe locul 3

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc a încheiat sezonul regulat al Superligii Naționale pe locul al treilea. În dubla din ultima etapă, cu Dinamo București, disputată la Brașov, formația noastră a câștigat cu 10-8 primul meci, după care l-a pierdut pe următorul cu 10-9.

Cu un total de 60 de puncte, Corona Sportul Studențesc a încheiat pe locul al treilea și va aborda semifinala cu CSM Digi Oradea. Întâlnirea se dispută după sistemul cel mai bun din cinci partide, cu eventual meci decisiv pe terenul bihorenilor.

Mult succes poloiștilor studenți în lupta pentru podium.

Paște Fericit!

Clubul Sportul Studențesc urează tuturor sportivilor, antrenorilor, colaboratorilor și simpatizanților o sărbătoare a Paștelui liniștită și fericită, alături de cei dragi!
Cristos a Înviat!

Dublă înainte de Paște pentru poloiști

Echipa de polo Corona Sportul Studențesc va susține două partide foarte importante în ultima etapă a sezonului regulat din Superliga Națională. Formația noastră va juca la Bazinul Olimpic din Brașov, pe 6 și 7 aprilie, ambele meciuri de la 17.30, împotriva celor de la Dinamo București.

În clasament, Corona Sportul Studențesc ocupă locul al treilea, cu 57 de puncte, urmată de Dinamo care are 54 de puncte. Pe de o parte poloiștii studenți trebuie să își apere acest avantaj de trei puncte, în timp ce, în cazul a două victorii, am putea urca pe locul secund, deoarece CSM Digi Oradea are 63 de puncte.

Certitudinea momentului este că, indiferent de așezare, Corona Sportul Studențesc merge înainte în semifinalele competiției, având reale șanse de a cuceri o medalie.

Vom reveni cu amănunte!

Două medalii la Circuitul European

La Sidirokastro, în Grecia, s-a desfășurat o etapă a Circuitului European de juniori la badminton. Din partea Clubului Sportul Studențesc, pe podium s-a aflat, la proba de dublu feminin, Ioana Grecea, care a cucerit bronzul alături de Maria Duțu.

De asemenea, la proba de dublu mixt, Loredana Lungu, în tandem cu Daniel Popescu, a urcat pe treapta a treia a podiumului de premiere.

Competiția a fost girată de către Federația Română de Badminton.

Felicitări sportivilor și antrenorilor!