În Bazinul Delfinul din Arad, echipa de polo Corona Sportul Studențesc a susținut o dublă partidă contra celor de la AMEFA Arad, în Superliga Națională.

Formația noastră s-a impus în ambele jocuri, cu 13-7 (4-0, 2-4, 4-1, 3-2) respectiv cu 15-2 (3-1, 2-1, 5-0, 5-0) în al doilea joc. Faptul că diferența a fost atât de clară în revanșă demonstrează excelenta pregătire fizică a poloiștilor pregătiți de către antrenorul Aurelian Georgescu. 

Formula aliniată de echipa noastră, în cele două partide, cu golurile înscrise în paranteză: Răzvan Moraru, Alexandru Albu (2+1), Matei Babulescu, David Bota (1+1), Andrei Drăghici (1+0), Cătălin Stan (2+0), Blagoje Ivovic (3+3), Adrian Vlăsceanu (2+4), Raymond Jiganea (1+1), Matei Lutescu (1+3), Domagoj Jajcinovic, Josip Jerkovic (1+2) și Andrei Buda.

Alți patru studenți, Vlad Georgescu, Andrei Crețu, Șerban Abrudan și Nicolae Oanță au lipsit motivat de la deplasarea arădeană, fiind selecționați pentru echipa națională a României.

Echipa noastră se află pe locul secund al Superligii, cu un total de 51 de puncte, după 22 de etape.