Echipele de polo pe apă și hochei pe gheață ale Clubului Sportul Studențesc deschid anul competițional 2018. Poloiștii vor juca la Bazinul Olimpic din Brașov, pe 12 și 13 ianuarie, orele 12.00 respectiv 11.00, contra celor de la CSM Digi Oradea. 

După aceea, săptămâna viitoare, între 19 și 21 ianuarie, Corona Sportul Studențesc va participa la Cupa României. În primul tur, echipa noastră va juca împotriva celor de la AMEFA Arad, obiectivul fiind de a se ajunge cât mai departe în competiție.

La rândul ei, echipa de hochei pe gheață a plecat la Gheorghieni, în județul Harghita, pentru o dublă în compania formației locale Progym, în Campionatul Național de Seniori. Primul meci, în care alb-negri sunt gazde, va avea loc pe 13 ianuarie, ora 18.30. Revanșa, cu echipa noastră pe post de oaspete, se dispută pe 14 ianuarie, de la ora 11.30.

Mult succes tuturor!